Case study

INPRO SA

INPRO SA istnieje od 1987 roku i w ciągu 26 lat swojej działalności uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich w Polsce, szczególnie na rynku trójmiejskim. Dostosowanie oferty do wymagań klientów sprawiło, że Inpro znalazło się wśród czołowych deweloperów w Trójmieście ze względu na liczbę sprzedanych mieszkań. Od początku istnienia firmy do dnia dzisiejszego, Spółka zrealizowała blisko 40 inwestycji i oddała do użytku ok. 4 tys. lokali

 
firma deweloperska Inpro SA


Obecnie w ofercie sprzedażowej znajduje się około 500 mieszkań i domów.
W przygotowaniu są kolejne inwestycje obejmujące łącznie ponad 1200 lokali.


responsywne strony internetowe dla deweloperów

Efekty jakie uzyskaliśmy po uruchomieniu nowego serwisu w oparciu o platformę HOMEdeweloper

57% więcej wizyt
z urządzeń mobilnych

Zwiększenie w ciągu roku o 57% ilości odwiedzin serwisu za pomocną urządzeń typu smarphone oraz o 18,5% dla tabletów - z co 30-tej wizyty na telefonie aktualnie odnotowujemy co 5-tą wizytę na tym urządzeniu.

40% więcej nowych użytkowników
z urządzeń mobilnych

Pozyskanie o 40% więcej nowych użytkowników
na telefonach (29% na tabletach) przy spadku ilości nowych użytkowników na urządzeniach typu desktop 20% - dostarczenie treści w wygodnej czytelnej formie formacie użytkownikom tych urządzeń.

17% większe zaangażowanie
osób odwiedzających stronę

Wydłużeniu czasu trwania wizyty na stronie o 17% (12 na mobile, 22 na tabletach) uzyskane dzięki czytelnej nawigacji oraz publikacji większej ilości treści.

46% więcej zapisujących się
użytkowników do newslettera

Pozyskanie w ciągu roku o 46% więcej zapisów do newslettera za pomocą tylko za pomocą nowych formularzy kontaktowych dostępnych na stronie

130% więcej konwersji
z urządzeń mobilnych

zwiększenie o ponad 100% konwersji ważnych z punktu widzenia sprzedaży (ok. 100% na tabletach i 130% telefonach) uzyskane dzięki wykonaniu publikacji planów pełnej oferty mieszkań w indywidualnej formie dedykowanej na te urządzenia.

73% konwersji
z kampanii reklamowych

Zwiększenie do 73% konwersji z kampanii reklamowych przy średniej wartości wynoszącej 18%.

Zwiększenie widoczności strony
i polepszenie jej pozycji w wynikach
google.pl

Założenia projektu:

 • udostępnienie użytkownikom strony internetowej możliwości zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą dewelopera,
 • zadbanie o jak najwyższą jakość i poprawność prezentowanych informacji,
 • uwzględnienie zmienności oferty,
 • wprowadzenie rozbudowanej formy prezentacji planów inwestycji umożliwiających szczegółowe i wygodne poznanie oferty,
 • uwzględnienie wyników aktualnej sprzedaży na planach inwestycji,
 • odciążenie pracowników Działu Sprzedaży od codziennej aktualizacji strony internetowej,
 • zautomatyzowanie serwisu i umożliwienie współpracy i wymiany danych z portalami rynku developerskiego oraz serwisami ogłoszeniowymi.

Przyjęte rozwiązania:

Synchronizacja danych z Działem Sprzedaży dewelopera

Ze względu na ilość prowadzonych inwestycji i rozległy przedział czasowy między ich wprowadzaniem do sprzedaży zastaliśmy rozproszoną architekturę systemu informatycznego. Koniecznym okazało się uwzględnienie w synchronizacji danych pochodzących z dwóch odrębnych systemów sprzedażowych - starszej wersji aplikacji typu CRM oraz nowoczesnego rozwiązania ERP dedykowanego dla tego dewelopera.

W aktualnej ofercie miały też zostać pokazane mieszkania z zakończonych już inwestycji, których nie było w żadnym z w.w. systemów - tutaj z pomocą przyszedł moduł CMS+ Oferta dewelopera, który pozwolił na połączenie tych trzech źródeł danych i dodatkową edycję już bezpośrednio z poziomu panelu zarządzania stroną.

Eksport do serwisów

Ze względu na różny zakres umów partnerskich podpisanych z serwisami ogłoszeniowymi koniecznym okazała się możliwość odrębnego definiowania zakresu wysyłanych inwestycji dla każdego z tych serwisów. Dodatkowo eksportowane dane zostały wzbogacone o szczegółowe informacje, których nie można było uzyskać z systemu ERP dewelopera, dotyczące zarówno inwestycji jak i odrębnych lokali.

Instalacja rozbudowanej wyszukiwarki mieszkań pozwalającej na zapisywanie wyników wyszukiwania

Możliwość wygodnego i zarazem intuicyjnego przeglądania aktualnej oferty dewelopera jest jednym z najwyższych priorytetów projektantów strony internetowej. Dlatego warto zwrócić uwagę na unikalną na polskim rynku funkcjonalność wyszukiwarki mieszkań jaką jest możliwość dodatkowej filtracji, sortowania czy usuwania niechcianych propozycji. Lista z wynikami może być szybko przesłana na adres mailowy, co pozwala na wygodne zapamiętanie swoich wyborów, czy podzielenie się propozycjami z innymi osobami.

Dzięki odpowiedniej konfiguracji wyszukiwarki mieszkań, podziale jej na odrębne sekcje obejmujące ofertę mieszkań, domów oraz lokali usługowych oraz wdrożeniu tylko podstawowych kryteriów wyszukiwania, uzyskaliśmy prostą formę tego elementu. Wyszukiwarka została dodatkowo wzbogacona o nasze autorskie rozwiązanie wyboru cech mieszkań jak i ich kierunku nasłonecznienia.oferty deweloperów wyszukiwarka mieszkań na stronie internetowej dewelopera

Wzbogacenie prezentacji planów inwestycji przez dodatkowe dane XML

Aby w pełni móc wykorzystać możliwości wdrożonej wyszukiwarki mieszkań konieczne okazało się wzbogacenie danych przesyłanych z Działu Sprzedaży o pakiet szczegółowych informacji o lokalach (w tym powierzchnie poszczególnych pomieszczeń, typy balkonów, tarasów, logii, kierunki nasłonecznienia lokali). Dodatkowo każdemu z lokali przypisane zostały cechy, np. mieszkanie z ogródkiem, mieszkanie dwupoziomowe, samodzielna kuchnia.

oferta dewelopera - oprogramowanie wyszukiwarki mieszkań

Formularze kontaktowe, powiadomienia

W projekcie uwzględniono zastosowanie zarówno rozbudowanych formularzy które prezentowane są na odrębnych podstronach, jak i kompaktowego elementu “Zapytaj”, który połączył wygodę i funkcjonalność, a dodatkowo pozwolił na skrócenie czasu potrzebnego na wysłanie wiadomości. Zrezygnowaliśmy z niektórych pół z formularza np. definiujących zakres oferty, czy nazwy inwestycji a dane, zebrane na podstawie ścieżki wizyty, pobieramy automatycznie i wysyłamy wraz ze zgłoszeniem.zapytanie o ofertę na stronie internetowej dewelopera

Połączenie wyszukiwarki mieszkań z Interaktywnym planem inwestycji

Dodatkowym atutem wdrożenia serwisu w ramach platformy HOMEdeweloper była możliwość skorzystania z rozszerzonej prezentacji planów inwestycji. Szczegółowo wyrysowane plany budynków zostały wzbogacone o animację pokazującą po powiększeniu przykładowe aranżacje pomieszczeń. Dopełnieniem prezentacji są również szczegółowe opisy i dane dotyczące powierzchni pomieszczeń, czy cech lokali.


Autorska aplikacja CMS

Aktualizacja treści serwisu została zrealizowana za pomocną naszego autorskiego systemu CMS. Ta intuicyjna aplikacja pozwoliła nie tylko w łatwy sposób zmodyfikować publikowane już treści, ale też na dowolną rozbudowę struktury serwisu już po jego uruchomieniu.

Moduł CMS Galeria

Z entuzjazmem został przyjęty moduł CMS Galerie który już w pierwszych dniach edycji strony został doceniony za usprawnienie tak częstych i zazwyczaj pracochłonnych prac jak aktualizacja zdjęć dziennika budowy.

Moduł CMS Promocje

Elastyczny system dostosowujący się do aktualnej polityki sprzedażowej i pozwalający na zarządzanie nie tylko promocjami cenowymi, ale też na obsługę dowolnych promocji i programów sprzedażowych.

szkolenie obsługi strony internetowej
2-3 godzinne przeszkolenie pracowników Developera do obsługi systemu CMS+
wsparcie techniczne dla dewelopera
przydzielenie Klientowi dedykowanego opiekuna serwisu

Zobacz projekt online...

 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Wróbla Staw mieszkania
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Wróbla Staw domy
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Osiedle Jabłoniowa
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Kwartał Uniwersytecki
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Kwartał Kamienic
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Czwarty Żagiel
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Golf Park
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro City Park
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Chmielna Park
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Brętowska Brama
 • Strona dla firmy deweloperskiej Wzgórze Raduni
 • Strona dla firmy deweloperskiej Twoje M
 • Strona dla firmy deweloperskiej Start City
 • Strona dla firmy deweloperskiej Olympic Park
 • Strona dla firmy deweloperskiej Słoneczne Wzgórze
 • Strona dla firmy deweloperskiej Inpro Hotel Mikołajki
 • Strona dla firmy deweloperskiej Między Magnoliami
 • Strona dla firmy deweloperskiej Kaszubska 20
 • Strona dla firmy deweloperskiej K5
 • Strona dla firmy deweloperskiej Hotel Orlinek
 • Strona dla firmy deweloperskiej Haxo
 • Strona dla firmy deweloperskiej Dom Zdrojowy
 • Strona dla firmy deweloperskiej Dolina Młynów
 • Strona dla firmy deweloperskiej Partamenty Pasternik
 • Strona dla firmy deweloperskiej Pszenna 5
 • Strona dla firmy deweloperskiej Kapelanka